Vi i Karlstadsregionen, som är kommunerna Grums, Hammarö, Kil, Forshaga och Karlstad, hälsar dig varmt välkommen till vår del av Värmland. Här bjuds du på skratt, värme och nya berättelser.
Vi delar gärna med oss av vår del av Värmland och vi hoppas att du kommer känna att den också är din. Varmt välkommen.
Här listar vi alla de boenden som finns i vår region. Bland alla hotell, vandrarhem, bed & breakfast och campingar är vi säkra på att du hittar något som passar just din smak. Varmt välkommen.
Carli Choklad tillverkar praliner, choklad och italiensk glass med otroliga råvaror.
I centrum av Karlstad hittar du Carli Choklad, en butik med café i en och samma lokal. Bakom glasväggarna tillverkas allt ifrån praliner till italiensk glass av erfaren personal. I butiken kan du köpa godsaker som tillverkas på plats. Carli choklad erbjuder alltifrån lyxiga paket till kaffe och te i olika smaker.
Carli Choklad har även under flera år varit med i White Guide, Nordens främsta guide till dem bästa restaurangerna.
Öppettider
INFO
Plats
För aktuella öppettider se: http://carlichoklad.se/besok-oss/